Історія Food.ua

Перші кроки

Перша сторінка Food.ua з'явилася на просторах інтернету в далекому 2008 році. Спочатку Food.ua створювався як некомерційний кулінарний сайт. Над сайтом працювали у вільний від роботи час дві людини: katya і dmitry.

У 2008 році, на думку авторів сайту, в Україні не було гідних кулінарних сайтів. Як, втім, і зараз, поголовна більшість сайтів зроблені лише для продажу реклами. Як результат, через настирливі банери сайтами користуватися дуже незручно, а часом, зовсім неможливо.

Спочатку метою авторів Food.ua було створення чітко структурованої електронної кулінарної книги. Протягом року збиралися найбільш цікаві рецепти і розміщувалися на сайті. Рецепти бралися з журналів, газет, інших кулінарних сайтів (у тому числі і закордонних), знайомих і родичів. Протягом року аудиторія сайту зросла до тисячі відвідувачів на добу. Багато рецептів почали надсилати нам читачі.

Нова версія сайту

Ще через рік, у 2010 році Food.ua став одним з найпопулярніших українських кулінарних сайтів. В середньому в той час сайт відвідували близько 10-15 тисяч користувачів на добу. Багато читачів надсилали нам свої рецепти, коментували існуючі. Але на жаль, функціонал сайту не дозволяв нашим читачам додавати свої рецепти. Було прийнято рішення повністю переробити сайт.

Влітку 2011 року нова версія сайту була запущена. У новій версії була передбачена реєстрація кулінарів, можливість додавання власних рецептів і багато інших цікавих функцій.

За задумом авторів новий сайт повинен був стати чимось на зразок колективно наповнюємого блогу, де кожен зможе поділитися своїми кулінарними рецептами та досвідом. Саме тому рецепти, які додаються редакцією сайту, не з'являються на головній сторінці. А також саме тому редакція сайту не бере участі в кулінарних конкурсах і рейтингах кулінарів.

Як все влаштовано зсередини

Зараз над сайтом постійно працюють dmitry, katya, kesha, jenusik. Сайт не є повністю комерційним - він робиться людьми для людей. Комерційна складова дозволяє Food.ua розвиватися далі. Для покупки серверів та оплати хостинг-майданчиків використовуються кошти отримані від розміщення реклами, а також від деяких спонсорів.

Дорогі друзі, ми щиро прагнемо зменшити обсяг реклами на сторінках Food.ua. На поточний момент Ви можете бачити 2 рекламних блоки. Один знаходиться зліва, інший - справа. Також іноді ми розміщуємо рекламні статті. Але ми обіцяємо, що ніколи не будемо розміщувати настирливу рекламу або рекламу, що закриває основний контент сайту. Всі рекламні матеріали ми ретельно перевіряємо.

Що далі?

А далі ми плануємо поліпшувати функції сайту і розвивати нашу кулінарну спільноту. Роботи з удосконалення сайту ведуться практично кожен день. Наша мета - створити найзручніший, найприємніший кулінарний сайт і саму дружню кулінарну спільноту!